ZT MelanoShop - шаблон joomla Joomla

تالار گفتگو و مشاوره طب سنتی

ورود
Welcome to our مزاج شناسی

مزاج سوداوی (سرد و خشک)

 

 

 

افراد سوداوی دارای طبع سرد و خشک می باشند. بنابراین به علت خشکی که در بدن دارند همانند افراد صفراوی دارای اندام باریک کشیده و لاغری می باشند . پوست خشک بوده و این خشکی را در همه ی اندام ها می بینیم (در افراد صفراوی خشکی بیشتر در قسمت صورت و دست دیده می شود ). رنگ پوست تیره وسیاه سبزه رو می باشند . به علت تبع سرد حرارت بدن و پوست همیشه سرد می باشد و پوست خشک و بدون رطوبت می باشد .

رنگ مو خرمایی تا مشکی مو خشک . مجعد و کلفت می باشد و در افراد سوداوی ریزش مو نداریم (ریزش مو بیشتر در تبایع گرم دیده می شود).

ادامه مطلب...

 

 

 

این خلط دردی یا رسوب خون است که حاصل متابو ليسم بقيه خون می باشد.(1) سودای طبيعی ته نشين و رسب خون است سودای غير طبيعی از سوختن هر خلطی حتی سوداحاصل می شود.(2) سودا در طبيعت معادل خاک است٬ خاک مظهر اثر گذاری منفی و اثر پذیری کم است. خاک ایجاد جنبش نمی کند و حرکت نمی کند بلکه حرکت ها را متوقف می کند. خاک می تواند آتش را خاموش کند. یک سنگ جلوی حرکت یک چرخ را می گيرد. خاک ایجاد اصطکاک می کند و حرکت ها را کند می کند لذا اثر گذاری آن منفی است. از سوی دیگر نمی توان شکل تکه سنگ را به راحتی تغيير داد٬ لذا آن را سرد و خشک می دانيم.

ادامه مطلب...

پر فروش ترین ها