ZT MelanoShop - шаблон joomla Joomla

تالار گفتگو و مشاوره طب سنتی

ورود
Welcome to our طب سنتی

خواص درمانی گیاهان

 

 

 گل و گلاب گنجینه

مهم ترین خواص درمانی آویشن

این گیاه معطر پرخاصیت با برونشیت، پلاک دندان، التهاب پوستی، ریزش مو و غیره مقابله می کند.

 

آویشن برای درمان سرفه

در طب سنتی از آویشن برای درمان مشکلات تنفسی مانند سرفه استفاده می شود. علاوه بر این، از آویشن برای مقابله با برونشیت نیز استفاده می شود.

نتایج پژوهش های متعدد نشان داده است که استفاده از این گیاه به همراه مواد طبیعی دیگر برای مقابله با مشکلات و بیماری های تنفسی موثر است. البته منظور از این حرف، اقدام به خوددرمانی نیست. شما در هر حال نیاز به نظر یک پزشک متخصص دارید.

 

ادامه مطلب...

 

 

 

گزنه، گیاه شناسی و خواص دارویی

گیاه شناسی:

گیاه علفی چندساله به ارتفاع 30-150 سانتی متر با ساقه چهاروجهی سبز تا ارغوانی، تمام گیاه پوشیده از کرک های گزنده، برگ های متقابل دوکی تا تخم مرغی دارد.

در مخزن الادویه آن را چنین توصیف کرده است: نباتی است برگ آن پرتشریف و انبوه و پرخار و

ریزه و خارهاي ساق آن ظاهرتر و چون در تماس با بدن قرار گیرد باعث حمرت و سوزش و خارش گردد و گل آن زرد و تخم آن نرم و براق و با اندك پهنی و مایل به تیرگی از کنجد بزرگتر، شبیه به بزر کتان و قسمت مورد استفاده، تخم آن و بهترین آن سنگین مایل به سیاهی آن است.

محل رویش: در اکثر مناطق معتدل دنیا یافت می شود. در ایران در نقاط مرطوب خصوصا نواحی شمالی، غربی و مرکزی مانند اصفهان، شاهرود، بسطام می روید.

 

ادامه مطلب...

 

 

 

مرزنجوش؛ داروی آبریزش بینی و التهاب گلو

 

گیاهی پایا و معطر از خانواده نعناع  که تمام گیاه دارای عطر خوشایند و بوی مطبوع معطری شبیه آویشن می باشد.

از نظر حکمای طب سنتی طبع مرزنجوش گرم و خشک است.

 

خواص و آثار:

آشامیدن دم کرده آن بازکننده انسداد و گرفتگی های دِماغی (مغزی) و رافع سردرد سرد بلغمی و سوداوی است و زکام را قطع می کند .

 

ادامه مطلب...

 

شیرین بیان

شیرین بیان را به صورت قطعات کوچک ریشه گیاه به قطر 5/0 سانتی متر و طول 1/5 سانتی متر می توان از بازار گیاهان دارویی  تهیه کرد.

این گیاه در موارد زیر و تحت نظرات پزشک متخصص طب سنتی ایران کاربرد دارد :

ورم معده و سوء هاضمه و نفخ، تلیین مزاج، نرم کردن سینه و تسکین تنگی نفس، در مواردی که التهاب زبان (زبان قرمز و یا ترک خورده) به صورت مکیدنی یا دهان شویه، شستشوی زخم. کمپرس چشم در ورم ملتحمه یا بلفاریت، در عفونتهای گلو و برونشها و همچنین درد روده ها

 

ادامه مطلب...

 

 

 

خواص شاتره برای بینایی چشم

در بسیاری از مواردمشکلات چشمی را  میتوان با شیوه های های ساده مثل طب سنتی درمان کرد که خیلی کاربرد دارد  در این بخش می خواهیم فواید شاه  تره را برای مشکلات چشم  توضیح دهیم و سپس طرز تهیه عرق شاتره را آموزش میدهیم

اگر طبع گرمی دارید و بینایی‌تان ضعیف شده است به شما توصیه می‌کنیم از دم‌کرده یا عرق گیاه شاتره استفاده کنید.

 

ادامه مطلب...

پر فروش ترین ها